רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

תמ"א 38 קבלנים

מהי תכנית תמ"א 38 קבלנים?

תכנית תמ"א 38 קבלנים פונה לקבלנים שברצונם להצליח ולהתקדם בשוק הבנייה התחרותי. תכנית זו באה במטרה להשביח מבנים ולחזק אותם מפני אסונות. כך שתכנית תמ"א 38 קבלנים באה לחזק נכסים נגד רעידות אדמה. פרויקט זה תקף לגבי מבנים עד שנת 1980 אשר לא עומדים בתקן לעמידות רעידות אדמה. כתוצאה מכך מקבלים ועדי הבתים כל מיני תמריצים כלכליים על מנת לעודד תכנית תמ"א 38 קבלנים, כך שיתרה מזאת הנכס ישובח ויוביל לעלייתו של מחיר הנכס וזהו יתרון משמעותי.

מהו התנאי לתחילת ביצוע פרויקט תמ"א 38 קבלנים?

תוכנית תמ"א 38 קבלנים תקבל אישור אך ורק לאחר הסכמתם של כל דיירי המבנה ללא יוצא מן הכלל, כולל חתימתם. במקרה והתקבלה הסכמה חד משמעית ניתן להתחיל בתכנית תמ"א 38 קבלנים. על ועד הבית למצוא מהנדס בניין שיבדוק את המבנה וכן ימלא חוות דעת אודות הבדיקה. לאחר מכן יבוצע הערכת עלויות הפרויקט ואף הכנת תוכנית בנייה מפורטת בעזרתם של אדריכל ומהנדס, שיעבירו לעירייה על מנת לקבל אישור. נוסף על כך חשוב מאוד לבדוק שלא קיימת מניעה משפטית לביצוע אותן עבודות תחזוקה. השלב האחרון דורש איתור קבלנים אשר יפקחו על הפרויקט וינהלו אותו מתחילת דרכו ועד לשלמותו. בביצוע תכנית תמ"א 38 קבלנים יש לבחור יזם בעל ניסיון וקבלות על מנת לקבל תוצאות טובות בהתאם.

מה ההתחייבות של היזמים בפרויקט תמ"א 38 קבלנים?

תכנית תמ"א 38 קבלנים, מגדירה עבור היזמים כמה כללים משמעותיים חשובים שיש לקיימם כדי שיוכלו לפעול בהמשך הפרויקט בצורה יעילה. במסגרת תכנית תמ"א 38 קבלנים יש לוודא שחיזוק המבנה נעשה בהתאם לחוק, לבנות ואף להוסיף מעליות וחדרי ממ"ד לנכס, לעשות שיפוץ בתוך חדר המדרגות, שיפוץ בחזית המבנה, טיפוח הגינה, החניה וחדר האשפה. יתרה מזאת על היזמים להרחיב דירות או לחילופין להוסיף מרפסות שמש, בכפוף לתקנון תמ"א 38 לקבלנים ובהתאם לאישור העירייה.

בסופו של דבר כפי שניתן להבחין, תוכנית תמ"א 38 קבלנים מעניקה מגוון הטבות כלכליות לדיירי הבניין, שכעת יכולים להשביח את נכסם וכן לשפר את חזית המבנה ובכך לשדרג את מראה השכונה כולה. יתרה מזאת תכנית תמ"א 38 קבלנים נותנת לדיירי הבניין להעלות יותר את ערך דירתם. במקרה ויתקבל אישור לתוספת בניית יחידות דיור חדשות, דירות אלו יהיו בבעלותם של כל דיירי הבניין, וכן ההכנסות העתידיות ממכירתן יתחלקו בין כל דיירי המבנה באופן שווה בשווה. בטרם תכנית תמ"א 38 קבלנים יש לערוך פגישה עם דיירי הבניין, ואף לציין ולהדגיש את כל ההטבות הכלכליות והערכיות שתתקבלנה מתחזוקת המבנה.

תכנית תמ"א 38 קבלנים למעשה משמשת כקרקע לתחרות גדולה בקרב אנשי המקצוע העוסקים בתחום, וזאת עקב הדרישה ההולכת וגדלה לקבלנים לשם מימוש תכנית תמ"א 38 קבלנים.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

תמא 38 קבלנים
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!