רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
רואה חשבון!שם : טלפון : עיר :
 
 
כתבות בנושאי ראיית חשבון
פתיחת עסק
פתיחת תיק מס הכנסה
עוסק מורשה או חברה
פתיחת תיק עוסק מורשה
דו"ח שנתי של חברה פרטית

טל: 050-4988998
רואה חשבון פתיחת עסק חדש ההבדל בין פתיחת עוסק פטור לעוסק מורשה
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

פתיחת תיק עוסק מורשה

מהו הליך פתיחת תיק עוסק מורשה?

פתיחת תיק עוסק מורשה הוא הליך די מורכב. במידה והנכם חפצים לדעת במה כרוך כל תהליך זה הגעתם למקום הנכון. בראש ובראשונה חשוב מאוד להדגיש את הפרטים שיעניקו לכם תמונה יותר מקיפה בכל הנוגע לפתיחת תיק עוסק מורשה. שימו לב כי כבר מן ההתחלה יינתן לכם מספר המעיד על עוסק מורשה שיהיה זהה בדיוק יתרה למספר תעודת הזהות שלכם.

חשוב מאוד להדגיש שכל פעילות העסק תתבצע על ידכם בלבד. זכרו כי ההגדרה המקצועית עבורכם כעת היא עסק קטן, לאור עובדה זו חלה עליכם החובה לדאוג לנושאים שונים כמו טיפול גיוס הכספים מבחינת ניהול ההון, ובין היתר גם נתינת אשראי ללקוחות שונים ועוד. פרט לכך חשוב שתדעו כי כל הרווחים השונים אשר עתידיים להתקבל בעסק יהיו שלכם בלבד, אולם הרווחים יתקבלו כמובן לאחר ניכוי תשלומי המיסים כפי שמציין החוק.

מה עליי לעשות בזמן פתיחת תיק עוסק מורשה?

שימו לב כי כבר בהתחלה הנכם נדרשים לבצע פתיחת תיק עוסק מורשה במשרדי מס הכנסה מייד.
חלה עליכם החובה ללא יוצא מן הכלל לבשר בצורה דחופה בנוגע לפתיחת עסק במשרד מס הכנסה.

חשוב לזכור כי הדיווח יתבצע בלשכת מס הכנסה אשר סמוכה למקום המגורים שלכם, וכמו כן לא לשכוח להביא גם את המסמכים הבאים: טופס אשר מספר 5329 שיש למלא אותו עבור הפקיד במס הכנסה, תעודת הזהות שלכם, וכמובן תעודה המוכיחה כי התבצעה פתיחת תיק במע"מ. אך זה לא הסוף לאחר שסיימתם עם כל הניירת במשרדי מס הכנסה כעת משרד ביטוח לאומי ממתין לבואכם, הרי גם הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ביצוע פתיחת תיק עוסק מורשה. שם תדרשו למלא טופס שמספרו 6101.

האם בכלל כדאי לי לבצע פתיחת תיק עוסק מורשה?

חשוב להדגיש כי פתיחת תיק עוסק מורשה מומלצת ברוב המקרים לעסק שמחזור העסקאות שלו במשך כל שנה אינם צפויות לעלות על 74,342 שקלים. נוסף על כך פקיד מס ההכנסה ישלח לכם תוך זמן קצר את פנקס הדיווחים, ישנה חשיבות גבוהה למסירת דיווח מחזור העסקאות בתוספת ניכוי המע"מ שמגולם בהוצאות השוטפות במשך כל חודש או במשך פעם בחודשיים כמובן בצורה מדויקת וללא השמטת פרטים.

נקודה משמעותית שיש לקחת אותה בחשבון היא שבמקרה והייתה תקלה מסוימת ופתאום לא קיבלתם לידכם את פנקס הדיווחים עליכם ליידע מיידית על כך את פקידי מס הכנסה ובינתיים לתעד זאת על ידי פנקס זמני. חוסר היענות והקפדה לגבי הליך זה לא פוטרת מתשלום מס הנהוג בחוק ויכולה אף להוביל לעונשים חמורים.

אז אחרי הכול פתיחת תיק עוסק מורשה עלולה אולי להיות מורכבת ומתישה לכן פנייה לאיש מקצוע כמו רואה חשבון היא פתרון איכותי על מנת למזער הוצאות כספיות ולייעל תהליכים בצורה יסודית ומקצועית עבור כל עסק חדש.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

פתיחת תיק עוסק מורשה
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!