רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
רואה חשבון!שם : טלפון : עיר :
 
 
כתבות בנושאי ראיית חשבון
הצהרת הון
הצהרת הון ראשונה
דו"ח שנתי למס הכנסה
עריכת דוחות כספיים
פתיחת תיק במע"מ
פתיחת עוסק מורשה
רו"ח
דו"ח מקוון למס הכנסה
רואה חשבון פתח תקווה

טל: 050-4988998
פתיחת תיק במע"מ עם רואה חשבון מוסמך
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

פתיחת תיק במע"מ

מהו הליך פתיחת תיק במע"מ?

ברגע שהגענו להחלטה בדבר פתיחת עסק עצמאי ישנם כמה דברים שאנו חייבים לדעת, קודם כל אחד הדברים החשובים שיש להבין קשור לפתיחת תיק במע"מ, כל עסק המוגדר עסק מורשה מוכרח לשלם מע"מ על כל המוצרים שאותם הוא קונה ומוכר, גובה המע"מ בימנו עומד על 16 אחוזים מסך כל הקנייה ובעל העסק שביצע פתיחת תיק במע"מ מוכרח לנהל ספר חשבונות ולדאוג לעקוב אחריו בקפידה, פתיחת תיק במע"מ היא בגדר חובה כשאדם מהווה עסק מורשה, לשם כך כאשר מתחילים להתנהל באופן עצמאי ולבצע פתיחת תיק במע"מ מוכרחים לקבל סיוע מאיש מקצוע מנוסה שיסביר וידריך אותנו בכל הנוגע לפתיחת תיק במע"מ הן מבחינת החוק והן מבחינת דרישות ההליך בתחום זה. ישנם המון אנשים שכבר בצעו בעבר פתיחת תיק במע"מ אך לא הצליחו לשלוט בצורה מלאה וראויה בכל הנוגע לכך, ואף גרמו נזקים משמעותיים גם מבחינה עסקית וגם מבחינה כלכלית.

מהי החשיבות בפתיחת תיק במע"מ?

לביצוע פתיחת תיק במע"מ חשיבות משמעותית גדולה, מכיוון שבמידה ונפתח עסק שאינו רשום במע"מ הוא נוטל סיכון עצום שלא מומלץ בכלל להתקרב אליו. מע"מ פועל בצורה מקיפה על מנת למצוא את כל אלו שמנסים להעלים מס, וברוב המקרים בזמן הקרוב או כמה זמן לאחר מכן אף מצליחים לגלות את רוב מעלימי המס. במידה ומישהו נתפס בהעלמת מס צפויים לו עונשים כבדים על פי החוק.

נוסף על כך יש לציין שגם בעל עסק שסכום הכנסותיו השנתיות הן קטנות מהסכום המחייב בתשלום מס והוא מוגדר כעסק פטור, גם עליו חלה החובה לבצע פתיחת תיק במע"מ אולם הליך ההתנהלות מול הרשויות היא פשוטה יותר. רוב האנשים חוששים מפתיחת תיק במע"מ ולא יודעים מה וכיצד לעשות זאת, ועקב סיבה זו חושבים שעדיף לחיות בחשש מתמיד שעוטף אותם בכל יום.

לאיזה תחנת מע"מ לגשת בעת פתיחת תיק במע"מ?

על מנת לדעת לאיזה תחנה הנכם שייכים יש לדעת מהו מיקוד העסק או לחילופין במידה ועובדים מהבית הרי הכוונה למיקוד של בית המגורים.

לאחר שהנכם יודעים מהו המיקוד עליכם להתקשר לאחת מתחנות המע"מ ועל ידי המרכזייה להגיע למחלקת גבייה ורישום, שם יאמרו לכם על פי מספר המיקוד של בית העסק לאיזה תחנת מע"מ הנכם שייכים.

בסופו של דבר הליך פתיחת תיק במע"מ על כל ענייניו מפתיחתו וביצוע רישומו של עסק חדש הוא אינו פעולה כל כך מורכבת, אולם פנייה לגורם מקצועי לקבלת התייעצות כמו רואה חשבון או עם חברת ייעוץ שמעניקה אינפורמציה בנושא זה תועיל לזירוז התהליך וביצעו באחריות, ועל הצד הטוב ביותר.

בימנו ניתן להקים עסק עצמאי במידה ויש לנו הון עצמי או על ידי הלוואות כאלו ואחרות שניתנות על פי קריטריונים מסוימים לצורך פתיחתם של עסקים חדשים, אך לא נוכל לקחת את כל נטל התהליך על כתפינו כולל את ביצוע פתיחת תיק במע"מ, לשם כך פנו עכשיו לקבלת ייעוץ ותתחילו לחסוך זמן וכסף מיותר במקרה של בעיות עתידיות.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

פתיחת תיק במעמ
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!