רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

פתיחת עוסק מורשה

מהו התהליך לקראת פתיחת עוסק מורשה?

ברצונך לדעת כמה פרטים לגבי הליך פתיחת עוסק מורשה? בראש ובראשונה טרם לכן עליך להבין כמה נקודות בקשר לסוגיה זו. פתיחת עוסק מורשה מהווה את הבסיס הראשוני להקמת עסק. תקבלו מספר של עוסק מורשה אשר יהיה זהה בדיוק לאותו מספר תעודת הזהות שלך.כל התנהלות העסק תתבצע על ידך, יש לציין שבדרך כלל מכיוון שהנך עסק קטן, תידרש להיות אחראי בנוגע לכל טיפול גיוס הכספים, הן ניהול ההון, וכן מתן אשראי ללקוחות וכיוצא בזה.יתרה מזאת הרווחים העתידיים שיישארו בעסק יהיו שלך, אולם כמובן שאחרי ניכוי תשלומי המיסים. פרט נוסף הוא שבניגוד לרישום חברה, חובות העסק שיצטברו יוטלו עליך באופן אינדיווידואלי.

לאן עליי לגשת בעת פתיחת עוסק מורשה?

תחנה ראשונה פתיחת עוסק מורשה במס הכנסה: קיימת החובה להתריע באופן מיידי על פתיחת העסק בפני משרדי מס הכנסה.דיווח זה בנוגע לפתיחת עוסק מורשה במשרדי מס הכנסה תלויה באזור מיקום המגורים. יש לגשת למשרדי מס הכנסה כשאר ברשותכם המסמכים הללו:תעודת פתיחת התיק במע"מ, פנקס תעודת זהות וכן טופס שמספרו 5329 אשר ממולא למס הכנסה.

תחנה שנייה פתיחת עוסק מורשה במשרד ביטוח לאומי: לאחר פתיחת עוסק מורשה במס הכנסה יש לדווח על כך ללא יוצא מן הכלל אף למשרדי ביטוח לאומי.רישום זה למשרדי ביטוח לאומי יערך בעזרת מילוי טופס שמספרו 6101. ביטוח לאומי דורש ומבקש בהרשמה לא לשכוח לציין את מספר השעות אשר צפויות ומה ממוצע ההכנסות החודשיות.

למי כדאי לעשות את הצעד של פתיחת עוסק מורשה?

פתיחת עוסק מורשה כדאי מאוד לעסק שמחזור העסקאות הכללי השנתי שלו צפויות להיות מעל 74,342 שקלים. אחרי פתיחת התיק, פקיד מס ההכנסה ישלח לכם באמצעות הדואר את פנקס הדיווחים, חשוב לתת דיווח על מחזור העסקאות שלכם בניכוי המע"מ שמגולם בהוצאות השוטפות פעם אחת בחודש או פעם בחודשיים, בהתאם למחזור העסקאות השנתי שהוצהר במועד פתיחת עוסק המורשה. היה וקרה טעות ולא קיבלתם בדואר את אותו פנקס הדיווחים שחייבים למלא, עליכם ליצור קשר עם משרדי מס הכנסה תוך כדי דיווח הנעשה באמצעות שובר זמני או בעזרת רשת האינטרנט. יש להדגיש באופן ברור כי אי קבלת פנקס הדיווחים לא פוטרת מדיווח מחזור העסקאות שלכם!

אחרי הכול אפשר לומר שהליך פתיחת עוסק מורשה הוא לא הליך כזה מסובך , אך לעומת זאת גם לא כזה פשוט עקב בעיות בירוקרטיות למשל. לעיתים עסקים שונים נוטים לקבל סיוע משרותי רואי חשבון שאחראים לנהל את כל ספרי החשבוניות, הרי אין ספק שרואה חשבון מנוסה ומיומן רק עוזר למנוע בעיות עתידיות בחברה.

מצד שני אם במקרה החלטתם לבצע את כל הליך פתיחת עוסק מורשה לבדכם יכולים להיגרם מקרים של אי סדר וחשבוניות מבולגנות, כך שחוסר ידע יגרום אחרי הכול שתשלמו יותר וחבל. לאור זאת בעת פתיחת עוסק מורשה כדאי לא לחסוך איפה שלא צריך אלא לקבל שירות טוב מרואה חשבון שידאג לכם, וכך תזכו לקבל יותר זמן לעסוק בעניינים חושבים נוספים

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

פתיחת עוסק מורשה
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!