רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
רואה חשבון!שם : טלפון : עיר :
 
 
כתבות בנושאי ראיית חשבון
פתיחת עסק
פתיחת תיק מס הכנסה
עוסק מורשה או חברה
פתיחת תיק עוסק מורשה
דו"ח שנתי של חברה פרטית

טל: 050-4988998
רואה חשבון פתיחת עסק חדש ההבדל בין פתיחת עוסק פטור לעוסק מורשה
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

עוסק מורשה או חברה

האם כדאי לפתוח עוסק מורשה או חברה?

מתכננים לפתוח עסק משלכם? לא יודעים מה ההבדל בין עוסק מורשה לחברה? כאן תוכלו למצוא את המידע שהנכם זקוקים לו. בדרך כלל ישנו בלבול המתרחש אצל בעלי עסקים בנוגע לסוגיה של רישום נכון ברשויות המע"מ וכמובן במשרדי מס הכנסה.

קיימים שינויים ולבטים מסוימים שיש לקחת בחשבון להתחשב בהם ולהתאים את עצמכם בצורה יותר יסודית
בעת הקמת עוסק מורשה או חברה.

בראש ובראשונה כדאי לדעת מהו בכלל עוסק מורשה ?
למעשה כאשר אדם מחליט להקים עסק שתכליתו פעילות חוקית, וכמו כן הוגדר בצורה ברורה כעוסק מורשה על פי המינהל וקיבל מספר עוסק מורשה. נוסף על כך כדאי לציין כי כל עסק אשר מרוויח למעלה מ- 67.555 שקלים חלה עליו החובה להירשם כעוסק מורשה ולא כעוסק פטור. יתרה מזאת ישנם מקצועות ספציפיים המחייבים רישום כעוסק מורשה. לעומת זאת חברה היא איגוד של אדם אחד או לחלופין כמה אנשים על מנת לבצע פעילות עסקית לצורך מטרות רווח. פרט לכך חברה בע"מ מנוהלת על ידי מניות, כאשר המחזיקים בהם מוגדרים בנוסף גם בעלי מניות החברה.

אילו דגשים עליכם לדעת בבחירת הקמת עוסק מורשה או חברה?

שימו לה ישנם מספר דגשים שעליכם להבין אחד מהם זה לגבי המיסוי בין עוסק מורשה או חברה, המס אשר מוטל על עוסק מורשה ברוב המקרים הרבה יותר גבוהה ממס שמוטל על חברה. הסיבה לכך היא פשוטה לאור העובדה שעוסק מורשה הולך וגדל בכפוף לרווחים של אותו עסק. מצד שני מס שהוטל על חברה הוא למעשה
לא משתנה.

חשוב להדגיש כי בתקופה האחרונה המס המוטל על חברות יורד בצורה הדרגתית. נקודה חשובה נוספת שיש לשים לב אליה בעת השיקול בבחירת הגדרת עוסק מורשה או חברה היא מבחינת עלויות. זכרו כי הקמת חברה מחייבת את הבעלים שלה לשלם תשלומים נלווים נוספים שיכולים לבוא לידי ביטוי בתשלום לעורך דין או לרואה חשבון, תשלום אגרה בעת הקמת חברה חדשה, אגרה שוטפת שנתית וכיוצא בזה. מנגד העלויות השוטפות של עוסק מורשה מסתכמות אך ורק בהתנהלות חשבונות בצורה שוטפת.

מבחינת אחריות משפטית בין עוסק מורשה או חברה, שימו לב כי החברה היא למעשה גורם משפטי נפרד לחלוטין מבעליה, לעומת זאת האחריות המשפטית אשר נופלת על עסק הנמצא בבעלותו של עוסק מורשה חלה עליו בצורה ישירה. נוסף על כך ברוב המקרים אין ספק שתדמית כללית של חברה מעידה יותר על רצינות והתפתחות חיובית לעומת עוסק מורשה. אז בסופו של דבר אחרי הכול השאלה לגבי עוסק מורשה או חברה תלויה בגורמים שונים.

כל אחד צריך לעשות את השיקולים שלו לגבי כדאיות הצעד על מנת להבטיח תוצאות טובות לאותו עסק. יתרה מזאת קבלת התייעצות מרואה חשבון יכולה לחדד לכם פרטים שיעזרו לכם בכיוון בחירת עוסק מורשה או חברה.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

עוסק מורשה או חברה - רואה חשבון
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!