רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

עוסק מורשה

שלב הכרחי שעומד בפני כל עוסק חדש הוא בחירת סוג עוסק שברצונו לפתוח ברשויות המס השונות כגון ביטוח לאומי, מע"מ ומס הכנסה.
התיקים שאפשר לפתוח ברשויות הם: עוסק פטור, עוסק מורשה חברה או עמותה.

עוסק מורשה, זהו עוסק שמחויב בגביית מע"מ מלקוחותיו לפי החוק והוא מזדכה בהחזר על ההוצאות שלו בעסק. עוסק מורשה זהו עוסק אשר מחזור עסקאותיו מעל 74,972 ש"ח בשנה.יש במשק בעלי מקצועות חופשיים, שאינם יכולים כלל להיות עוסק פטור, ללא קשר לגובה מחזור העסקאות שלהם, מקצועות חופשיים אלה מחויבים בפתיחת עוסק מורשה או חברה בע"מ והם:סוחר רכב, עורך דין, בעל בית ספר לנהיגה, יועץ מס, רופא, מורה, מנהל חשבונות, אדריכל, רופא שיניים ועוד...

עוסק פטור הוא עוסק שמחזור העסקאות השנתי שלו אינו עובר את ה - 74,972 שקלים. לפי שנת 2011 (נתון זה משתנה לפי חוק) העוסק פטור אינו גובה מס על העסקאות שהוא מבצע מול לקוחותיו ואינו מזדכה בהוצאות העסק.החובה שחלה עליו היא חובת דיווח של פעם בשנה בלבד.

חברה יפתח/ו בעלי מחזור עסקאות גדול לפחות מעל 100,000 שקלים בשנה,אם יש חובות בחברה, לפי חוק החובות על החברה בלבד ולא על בעלי החברה ובעלי המניות בה, (כמובן על פי חוק אך הכל נתון לבית הדין.)בחברה חובה לעבוד מול רואה חשבון מוסמך מפני שחלה חובת ביצוע הנהלת חשבונות כפולה של זכות וחובה.בחברה לא משלמים את המס אלה רק כאשר מושכים את הכסף מהחשבון העסקי.

מהם המאפיינים העיקריים של עוסק מורשה?

כל אדם שברצונו לפתוח עסק וכן להיות עצמאי יש ביכולתו להירשם כעוסק מורשה ברשויות המס השונות כגון : ביטוח לאומי, מס הכנסה ומע"מ. עוסק מורשה גובה מלקוחותיו מע"מ על פי חוק ומזדכה בחזרה על הוצאותיו בעסק.על העוסק מורשה חובת דיווח חלה פעם בחודש או חודשיים (למע"מ ולמס הכנסה דיווח של פעם בשנה.)בזמן פתיחת התיק של העסק במשרדי מע"מ, יקבל העוסק מספר תיק עוסק מורשה, על פי מספר תעודת זהות של בעל העסק.עוסק מורשה הינו עוסק אשר אחראי על כל ההתחייבויות בעסק, על חובות וכדומה.

אם אתם מעוניינים בפתיחת עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה.כדאי לפנות לרואה חשבון מוסמך ומקצועיתוכלו לקבל יעוץ ראשוני בחינם, ללא עלות וללא התחייבותתמלאו פרטים שלכם בלשונית למעלה בצד שמאל (שם וטלפון) שילחו במייל ורואה חשבון מוסמך יחזור אליכם בהקדם

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

עוסק מורשה
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!