רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

מיסוי קבלנים

מהו למעשה מיסוי קבלנים?

מיסוי קבלנים מיועד לאותם קבלנים העוסקים בתחום המקרקעין. להבדיל מתחומים שונים אחרים מצב הפקת ההכנסות היא לא מהירה מאחר שתהליך הבנייה אורך המון זמן. נוסף על כך יש לדאוג לחיפוש מגרשים, הזמן מתחילת התכנון עד לסוף הבניה יכול לקחת כמה שנים, זאת אומרת שהם לא נכללים רק בשנת מס אחת.

יתרה מזאת על הקבלן לנהל את כספיו באופן ייחודי כמו למשל הוצאות מסוימות ואף הריבית המשתנה על פי קצב התקדמות המיזם. כשמוסיפים גורמים אלו להוראות החשבונאות שישנן עבור ענף הבנייה, אין פלא שנקבעו תקנות שונות לדיווחי מיסוי קבלנים בנוגע להכנסות שלהם מביצוע הקמת פרויקטים האורכים יותר משנה.

מיסוי קבלנים בנוגע לקבלן מבצע.

יש לציין כי קבלן מבצע הוא קבלן העוסק בעבודות בנייה על פי הזמנה של אדם אחר. במידה והבנייה נמשכת יותר משנה, אחרי שסיים רבע מעובדתו בין אם מדובר מבחינה כמותית או בין אם מדובר מבחינה כספית, על הקבלן לעדכן את נציגי המס לגבי הרווח הצפוי מעבודה זו.

לאחר מכן בשנים הבאות, עדכון ההכנסות יהיה על פי החלק היחסי של העבודה שיבצע הקבלן עבור כל שנה. בשנת המס האחרונה, זאת אומרת בשנה בה הקבלן יגמור את עבודתו, הוא ידווח על כל ההוצאה העסקית, אחרי שניכה את ההכנסות שכבר דיווח בשנים שעברו.

מיסוי קבלנים עבור קבלן בונה.

מובן שמיסוי קבלנים כולל גם את הקבלן הבונה אשר יש לו הכנסות עקב מכירה של נכס הנמצא בבעלותו, וזמן בנייתו נמשכת יותר משנה אחת. הדיווח הראשון שלו יהיה בעת השנה הראשונה שבה הנכס יהיה ראוי לשימוש. לאחר מכן בשנות המס הבאות, על הנישום להמשיך לדווח בנוגע להכנסותיו מהנכס באופן יחסי.

יתרה מזאת קבלנים בונים נדרשים גם לייחס את ההוצאות השונות שלהם. מה זאת אומרת? הכוונה היא לדחיית מועד ההכרה בהוצאות, בכל הקשור להוצאות ההנהלה שלהם, להוצאות ריבית שקשה לייחס לפרויקט עצמו, להוצאות הכלליות וכיוצא בזה.

קבלת ייעוץ מגורם מקצועי בעת הליך מיסוי הקבלנים.

הואיל ושיטת מיסוי הקבלנים פועלת באופן הדרגתי ומכילה בתוכה גורמים רבים, הרוב הגורף של הקבלנים לא יכולים לבצע את עבודת מיסוי קבלנים באופן עצמאי, לכן עליהם לגשת לקבל שירות אצל רואה חשבון מוסמך מקצועי שיעזור להם בשמירה על התקנות ובמזעור היטלי המס.

בסופו של דבר אין ספק שעזרתו של משרד רואה חשבון המומחה במיסוי קבלנים יוכל להעניק מענה מקיף ומיומן לדרישתכם. סוגיות מיסוי קבלנים היא מאוד חשובה ומשמעותית לכן חשוב לדעת לבחור את הרואה החשבון שמתאים הכי טוב לכם, ולא ישר הראשון שנקרה בדרכם.

סוגיית מיסוי קבלנים לא מורכבת ומסובכת עבור רואה חשבון שבקיא בנושא לכן בכל מקרה תמיד כדאי לפנות לאיש מקצוע כדי להיות שקטים ולדעת שהעבודה נעשית בידיים הנכונות.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מיסוי קבלנים
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!