רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

מיסוי נדלן

מהו מיסוי נדלן?

כשעומדים בפני סיטואציה של קנייה או מכירת דירה יש לדעת להכיר את כל המיסים הנלווים שיבואו בהמשך. למעשה מיסוי נדלן מכיל בתוכו את כל המיסים בעת רכישת נכס מקרקעין כמו למשל: ארנונה, מס שבח, מס רכישה וכיוצא בזה. מיסים אלו עלולים להצטבר לכדי סכומים גבוהים שיש לקחת אותם בחשבון. מיסוי נדלן מצריך הבנה רבה שלא נמצאת אצל אזרח מן השורה. על מנת להבין טוב יותר את מיסוי הנדלן מומלץ לפנות לקבלת שירות אצל עורך דין אשר מנוסה ובקיא במיסוי נדלן.
להלן כמה דוגמאות למיסוי נדלן שכדאי מאוד לדעת:

מס שבח
במידה והנכם עומדים בפני מכירת דירה, קרקע, מגרש חנות, משרד או כל נכס אחר, קיימת האפשרות שתדרשו לשלם מס שבח.

מס מכירה
מיסוי נדלן מכיל בתוכו גם מס מכירה אשר חל על נכס מסחרי או נכס למגורים, כאשר מדובר על מכירת נכסים בתור עסק. לעומת זאת הוא לא תקף על מכירת נכס למגורים על ידי גורמים שלא עוסקים בתחום הנדלן לפרנסתם.

מס רכישה
מס רכישה מהווה גם הוא חלק בלתי נפרד ממיסוי נדלן, זהו מס אשר משולם על ידי האדם הרוכש בכל עסקת מקרקעין. התשלום צריך להתבצע תוך חמישים יום מחתימת החוזה, או שתסתכנו בקנס. מס הרכישה מהווה אחוזון מהמחיר, ומחושב לפי מדרגות. מדרגות המס מתעדכנות ברוב המקרים כל שלושה חודשים.

היטל השבחה
מיסוי נדלן כולל כמובן גם את היטל ההשבחה אשר זהו למעשה מס המשולם כאשר הרשויות מאשרות שינוי לתוכנית בניין או לשכונה, המביאה לתוצאה של עלייה בערך הנכס. המס הוא חמישים אחוז מהערך המוסף לנכס, וזאת על פי הערכתו של השמאי בגין השינוי בתוכנית.

ארנונה
ארנונה מהווה מס המשולם לרשות המקומית עבור הנכס. את התשלום יש לשלם פעם בחודשיים, אולם אפשר גם לשלם אותו מראש לכל השנה. לעיתים קרובות קיימים מצבים אשר בהם מקבלים פטורים מלאים או חלקיים. זכאים לפטור יכולים להיות למשל עולים חדשים אשר פטורים מתשלום ארנונה בשנה הראשונה או אזרחים ותיקים אשר זכאים להנחה מסוימת.

קיימות אוכלוסיות נוספות כגון משפחות מעוטות יכולת, אשר גם הן זוכות להקלות בארנונה. במידה וקיים מצב בו הארנונה לא משולמת, לא ניתן לרשום את הדירה על שמו של הרוכש, לכן חשוב לבדוק ולהתייחס לעניין זה כחלק ממיסוי נדלן.

איש מקצוע כמו עורך דין המתמחה בכל נושא מיסוי נדלן, ובכלל בקיא היטב בכל החקיקה בתחום יכול רק להוביל את הקונה או לחילופין המוכר אל עבר עסקה כדאית מוצלחת. בתחום מיסוי הנדלן קיימים מצבים רבים בהם ניתן לקבל הטבות משמעותיות בתשלום המס. מי ששוכר את שירותיו של עורך דין אין ספק שיכול להגיע לחסכון ניכר בעסקת הנדלן.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מיסוי נדלן
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!