רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
רואה חשבון!שם : טלפון : עיר :
 
 
כתבות בנושאי ראיית חשבון
הצהרת הון
הצהרת הון ראשונה
דו"ח שנתי למס הכנסה
עריכת דוחות כספיים
פתיחת תיק במע"מ
פתיחת עוסק מורשה
רו"ח
דו"ח מקוון למס הכנסה
רואה חשבון פתח תקווה

טל: 050-4988998
ההבדל בין הצהרת הון ראשונה לשניה
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

הצהרת הון

מהי הצהרת הון במס הכנסה?

הצהרת הון במס הכנסה מהווה כלי של רשויות המס לבחון את סיבת הגידול, הן בנכסים והן ברכוש שברשותך, תוך כדי השוואה בין מצב הנכסים בתקופה הקודמת לבין מצב בנכסים בזמן הנוכחי. הצהרת הון נותנת לרשויות המס לבדוק במשך זמן מסוים את השינוי ברכוש האדם וקבלת מתן הסבר אודות השינויים בו תוך התחשבות בהוצאות מחיה, השקעות, נכסים עסקיים ונכסים פרטיים, הכנסות והוצאות שונות.

על מנת לבצע עריכת הצהרת הון במס הכנסה כדאי מאוד לפנות לשרותיו של רואה חשבון או יועץ מס מוסמך, שידע לאסוף עבורכם את המידע המתאים. מילוי לא נכון של טופס הצהרת הון לרשויות המס, עלול להוביל לטעות חוזרת בהצהרה הבאה, ועקב כך לגרום למצב של הפרשי הון, תשלומי מס מיותרים וחקירות של מס ההכנסה כנגד מגיש ההצהרה.

יש לאגד את המסמכים המעידים על הוכחת הבעלות כמו למשל: נסח טאבו, אישור יתרות בנקים, חשבונית רכישת הנכס, חברות ביטוח, רישיון רכב, לוחות סילוקין של הלוואות שנלקחו וכיוצא בזה.

מדוע נדרש להגיש הצהרת הון ?

קודם כל, הצהרת הון נועדה בעיקר לשמש את רשויות המס לבדוק, האם באמת דיווחיו של האדם על הכנסותיו משקפות את המציאות או האם שילם את כל חובות המס כנדרש. שורה תחתונה, האם הוצהרו כל הכנסותיו אשר מחייבות במס במלואן ?

בעת הגעת הצהרת ההון למס הכנסה על פקיד השומה לבחון לפרטי פרטים את הגורמים הבאים: לבחון האם גדל הונו של הנישום באופן סביר, התואמת לאודות הדיווחים שהגיש בדוחות השנתיים למס הכנסה, או לחילופן האם קיים הפרש גדול לא סביר. כך לדוגמא מי שמצהיר פעם אחת על הון הכולל דירה אחת ברשותו בבעלותו, ובהצהרה הבאה יצהיר על כמה דירות ומגרשים בבעלותו, כשהמשכורת שלו היא די ממוצעת, וממשיך לדווח על כך מדי שנה, ייחשב הדבר לא סביר בעיני הבודק.

נוסף על כך בעזרת הצהרת הון לרשויות המס באפשרותו של פקיד השומה למצוא נכסים של צד ג' שנתן הלוואה גבוה מאוד למגיש ההצהרה, מה שידוע כבקורת הצלבת מידע, בעת מקרה זה ידרוש פקיד השומה לאמת את יכולתו של צד ג להלוות סכומי כסף גדולים אלו.

מומלץ להגיש את טופס הצהרת הון מס הכנסה במועד שנקבע לכך בחוק, במידה ולא תוגש בזמן הצהרת ההון למס הכנסה יוטלו על הנישום קנסות כבדים לא מבוטלים, עקב חוסר דיווח במועד הנקוב.

במידה והבחין פקיד שומה כי הונו של הנישום הלך וגדל באופן בלתי סביר, וטיעוניו של הנישום אינם מניחים את דעתו של פקיד השומה, הוא רשאי להגיש דרישה לתשלום מס שמשקף על פי דעתו את הגידול בהון. הואיל ודרישה זו מסתמכת על אומדנים והערכות ממוצעות של פקיד השומה, יש לדון על כך בפני בית המשפט.

בסופו של דבר על מנת שלא יקרו מקרים בלתי צפויים והפתעות לא נעימות, פנו לעזרתו של איש מקצוע בעת הגשת הצהרת הון במס הכנסה, ובכך תוכלו להיות רגועים שהעבודה נעשתה כהלכתה.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

מילוי טופס הצהרת הון
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!