רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
רואה חשבון!שם : טלפון : עיר :
 
 
כתבות בנושאי ראיית חשבון
הורדה טופס 101
הורדה טופס 106
הורדה טופס פיקדון חיילים
טופס 821

נייד : 050-4988998
רואה חשבון עוסק מורשה או חברה ייעוץ וייצוג מלא ברשויות המס
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

טופס 106

מהו למעשה טופס 106?

טופס 106 מהווה מסמך אשר המעסיק דואג למלא למען העובד על מנת לבצע סיכום כללי בנוגע לכל הכספים ששולמו לטובת העובד. במילים אחרות בתום המילוי ניתן יהיה לדעת מה המצב בנוגע למס ששולם והאם ישנה הזכות לבקש החזר מס ממשרד מס הכנסה. כדאי לדעת ולקחת בחשבון עילות שונות שבגינן אפשר לקבל כסף שבכלל לא ציפינו לו. לכן בכל שנת מס חדשה יש למלא כנדרש את טופס 106 על פי ההנחיות המפורטות. שימו לב כי אף מומלץ לעיין בקפידה גם בנספח הסבר אשר מנחה ונותן פרטים יותר מדויקים הנמצא בסוף המסמך. היתרון המשמעותי של טופס 106 הוא בכך שניתן לעקוב אחר מאזן הניכויים שנוכו על ידי משרד מס הכנסה.

מה עליכם לציין בטופס 106?

נקודה חשובה שיש לשים לב אליה היא שסך התשלומים המגיעים לעובד לעיתים מכילים אלמנטים נוספים פרט למשכורת בלבד. לכן יש לסמן במקום המתאים בטופס 106 אילו תוספות הנכם קיבלתם על מנת שתהיה התאמה. זאת אומרת בונוסים, תשלום עקב שימוש בפלאפון, רכב מהעבודה, ביטוח לאומי וכיוצא בזה.

שימו לב כי מוטלת עליכם החובה למלא פרטים עדכניים ונכונים מפני שכל הצהרה שאינה נכונה שתמסרו עלולה לפעול נגדכם על ידי עונשים כפי שהחוק קובע. נדירים המקרים בהם מס הכנסה יוזם בעצמו קשר ומתריע על החזר מס שמגיעים לכם. לכן עדכון שוטף של טופס 106 יזכה אתכם במקרים מסוימים בכספים. ניכויים, תשלומים, זיכויים ופרטים אישיים אליו הקטגוריות הראשיות, קראו בתשומת לב כל סעיף ובסוף עברו שוב ובדקו שאינכם דילגתם בטעות אל שורה ושאין טעויות.

דגשים שיש לציין בטופס 106 לצורך קבלת החזר מס. פרט לקופות גמל, קרן השתלמות, הפרשות לפנסיה וכדומה ישנם גורמים שיש לציין בנפרד בטופס 106 בחלקו השלישי לצורך זיכוי החזר מס. כך למשל כאשר מקבלים פיצוי הנובע כתוצאה מפיטורים או בוא העת לצאת לפנסיה, כאשר ישנו מקרה של ילד הסובל מליקוי למידה אשר יכול לבוא לידי ביטוי בהפרעות קשב לסוגיהן, עקב תום תואר אקדמי, כל מיני משפחות אשר מוגדרות חד הוריות, כאשר עומד על הפרק מספר מקומות עבודה במקביל וכיוצא בזה. כל אלו בהחלט סיבות שמוכרות ומקובלות בחוק כך שכדאי להכיר אותן ולציין אותם במידת הצורך. בסופו של דבר אין ספק כי כל מי שפועל על פי החוק ישכיל ליהנות מן ההטבות שלעיתים ניתן לקבל.

טופס 106 כמו טפסים שונים אחרים מצריך קריאה מעמיקה והבנת פרטים כדי למצות את כל התהליך. לא מן הנמנע שאנשים מן השורה עשויים להיתקל בקשיים בעת המילוי עקב חוסר ידע בנושא זה, כך שאל תתפתו לוותר על רואה חשבון שיכול בקלות לתת לכם תשובה על כל שאלה.

טופס 106 להורדהלקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

טופס 106
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!