רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

הקמת חברות

ברוכים הבאים לעולם העסקיםהקמת חברות הינה החלטה שעליה רצוי להתייעץ עם בעלי מקצוע: רואי חשבון לבדיקת הכדאיות ברישום העסק כחברה בע"מ.

מהם הקריטריונים הדרושים להקמת חברות?בעבר היו צריכים לפחות שני אנשים בכדי לפתוח חברה בע"מ, היום רשאי לפתוח חברה אדם אחד או יותר, המטרה של החברה לא נוגדת את החוק או את תקנות הציבור.

כיצד לפעול בהקמת חברות?

על המבקש בהקמת חברה להגיש לרשם החברות טופס בקשה לרישום החברה.עליו לצרף לבקשה: עותק של תקנון החברה.הצהרה של הדירקטורים הראשונים בחברה ועל הנכונות שלהם לכהן כדירקטורים.התקנון והצהרת הדירקטורים תעשה בנוכחות עורך דין, (יאומתו ת.ז וחתימות, הזהרת עורך הדין על ההצהרה )על המבקש לרשום חברה בע"מ לשלם אגרת רישום בעת הגשת הרישום.הרשם ירשום את החברה לאחר בדיקה שהיא עומדת בחוקי החברות,לאחר הרישום ברשם החברות, יינתן לחברה מספר רישום שירשם בתעודת ההתאגדות.סכום אגרת הרישום ברשם החברות בערך כ- 2500 שקלים.

מהו התקנון הנדרש בהקמת חברות בע"מ?

חובה על כל חברה בהכנת תקנון על ידי עורך דין.התקנון הוא כדין חוזה שנכתב בין החברה לבין בעלי המניות ובינהם.התקנון יכלול את הפרטים הבאים:השם של החברה.המטרות של החברה.פרטים הקשורים בהון המניות הרשום.הגבלת אחריות.תכלית החברה ומטרותיה.מהם הזכויות ומהם החובות של בעלי המניות ושל בעלי החברה.כל הסדר שיש צורך להסדיר בין בעלי המניות ובעלי החברה.

האם אפשר לשנות את התקנון בהקמת חברות?

כל חברה יכולה לשנות את התקנון לפי החלטת הרוב באסיפת החברה, או לפי התקנון (לפי מה שהוחלט ונרשם בתקנון החברה הראשון)על כל בעלי המניות הראשונים לחתום בתקנון ולציין את המניות המוקצות לכל בעל מניות,לרשום שם, כתובת ומספר תעודת זהות של כל בעל מניות בחברה.החתימות יאומתו על ידי עורך דין.ה

מהם השמות שאינן חוקיות בהקמת חברות?

לא ניתן לרשום חברה בשם:תאגיד או שם הרשום כדין בישראל או שם הדומה לשם זה , בכדי לא להטעות את הפונים לתאגיד זה.שם הדומה לאיזשהו סימן מסחר רשום, על מנת שהפונים לא יטעו.רשם החברות יבדוק שאין תרמית או הטעיה בשם החברה הנדרש.הרשם יבדוק שהשם לא יפגע בתקנות הציבור.חברה רשאית לשנות את שמה בכל עת לפי אישור רשם החברות בלבד.

מה הם היתרונות בהקמת חברות?

כאשר אתם חברה בע"מ התדמית העסקית שנוצרת היא גבוהה מאוד.אתם תוכלו לפנות למוסדות וגופים גדולים וכן לקבל הצעות לעבודות גדולות ושיתופי פעולה.בעלי החברה לא קשורים לחובות שיש לחברה, בעלי החברה יכולים למשוך משכורות גם כשהחברה בחובות.

מה הם החסרונות בהקמת חברות?

הקמת חברות צורכת התנהלות גדולה יותר בהקמת החברות מאשר הקמת עסק רגיל.נדרשים טפסים ומסמכים שונים להקמת חברות בע"מ,נדרש תשלום אגרה שנתי, (מידי שנה). ניהול החברה יותר יקר מעוסק רגיל, בשל צורך בניהול ספרים כפול (הנהלת חשבונות כפולה, זכות וחובה.)דבר זה מצריך רואה חשבון.

מעוניינים בהקמת חברה בע"מ?

פנו לייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות מצדכם.רואה חשבון מוסמך יחזור אליכם בהקדם

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

הקמת חברות
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!