רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

הסכם מייסדים

מהו למעשה הסכם מייסדים?

במידה ושאלתם את עצמכם מהו הסכם מייסדים נקדים ונאמר שזהו הסכם בין אנשים שברצונם לפתח רעיון מסוים או לחילופין להרים פרויקט.את הסכם מייסדים יש לעשות טרם הקמת החברה על מנת למנוע אי הבנות שעלולות לקרות בין השותפים, וכדי להגיע להסדר בדבר הדרכים שבאמצעותם יהיה ניתן להתמודד בנוגע לסוגיות אלו.על הסכם מייסדים לתאר את הפרויקט, מימון, אופן חלוקת ההכנסות או הרווחים, מטרות, זכויות וטו, רכישת ציוד, ניהול וכיוצא בזה.

מדוע כל כך חשוב לבצע הסכם מייסדים?

באמצעות הסכם המייסדים ניתן להבהיר את מערכת היחסים בין הצדדים הן מבחינה משפטית והן מבחינה מסחרית. זאת אומרת הסכם מייסדים ממצא הוא כזה שיכול להיערך לקשיים שעלולים להיות בעתיד ולנסות להקדים תרופה למכה.

אילו גורמים חשובים כדאי שיהיו בתוך הסכם המייסדים?

קיימים נושאים רבים שחשיבותם בהסכם המייסדים היא משמעותית כמו למשל:

הקמת חברה – יש לציין בהסכם המייסדים את כל הסעיפים הקשורים למקום ההתאגדות של החברה, תחזוקת החברה וניהולה, עלויות הקמה וכיוצא בזה. יתרה מזאת יש לדאוג לכך ששיקולי שיווק בנוגע לבחירת מקום החברה אינו יהווה גורם לבריחת משקיעים פוטנציאלים חדשים.

יש לציין כי כבר בשלב זה יש לקבוע איך יחולקו מניות החברה, עניין משמעותי היכול למשפיע על הבעלות בחברה ואף על היכולת ליזום ולקבוע מהלכים עסקיים של החברה.

קיימים סוגים רבים שונים של מניות כאשר ברוב המקרים היזמים יקבלו מניות רגילות. במידה וייקבע כי לאחד מן השותפים יהיו זכויות שונות המעניקות לו עדיפות כלשהי אז לפי כך יחולקו לו מניות בכורה.

נוסף על כך יש לשמור על החברה מפני בעלי מניות שיהיו מעוניינים להתחרות בה אחרי שימכרו את המניות שלהם. בשל כך חשוב להחתים אותם על סעיף אי תחרות ואף שמירה על סודיות מסחרית.

יתרה מזאת על הסכם המייסדים לציין גם את דרך ניהולה של החברה כמו למשל: זכות חתימה, מינויים של דירקטורים, החלטות בנוגע לחברה, הסדרת אופן מימון החברה, הפרת הסכם מייסדים חוזים, וכיוצא בזה.

ישנם כמה דגשים חשובים שחשוב לזכור כמו למשל שעל שותפים הנמצאים רק בתחילת דרכם ללמוד מניסיונם העגום של אחרים ולציין בהסכם ביניהם כל מיני נקודות התורפה אפשריות.

הכנת הסכם מסיידים איכותי וטוב יוביל לתוצאות ראויות ושקט תעשייתי, עקב כך שכבר כל מיני נקודות תורפה או סוגיות כלשהן כבר הוסדרו. לכן יהיה אפשר להיות מרוכזים בתפקיד עצמו כיזמים.

בסופו של דבר אין ספק שקבלת עזרה בעת עריכת הסכם מייסדים היא גורלית ומומלצת מאוד. יש לזכור כי בתי המשפט מלאים בתביעות בין שותפים אשר הסתכסכו מכל מיני סיבות, ובמידה שהיו נעזרים בשירותו של איש מקצוע היו יכולים עד היום להמשיך בעבודתם למען הצלחת הפרויקט המשותף.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

הסכם מייסדים
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!