רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

החזר מס שבח

מהו למעשה מס שבח?

מס שבח – מהווה מס המוטל על "שבח" כלומר הון שנצבר בעקבות מכירת מקרקעין מסוים.על המוכר מוטלת החובה לשלם מס שבח. מס השבח בודק את הרווח שיתקבל לאדם בזמן ביצוע עסקת מקרקעין, זאת אומרת מס השבח מוטל על עליית הערך בין שווי רכישת הנכס לבין המחיר בו נמכר הנכס, כאשר קביעת מס השבח היא סוגיה מורכבת מאוד, לאור העובדה שהיא נקבעת על פי שיעורי מס משתנים ולפי חלוקה לפרקי זמן.

יתרה מזאת יש לציין כי יש מספר מקרים בהם ניתן לקבל החזר מס שבח, המגיע לכם על פי חוק במידה ומתקיימים אחד מהקריטריונים הבאים:

1) מכירה אחת לארבע שנים.
במידה ומוכר המקרקעין לא מכר במשך ארבע השנים הקודמות דירת מגורים ושילם על כך גם מס שבח, זכאי המוכר לדרוש החזר מס שבח.

2) מכירת דירה שהוענקה עקב ירושה.
במכירת דירת מגורים שניתנה בירושה אפשר לבקש החזר מס שבח, בתנאי שהמוכר הוא בן זוגו של המוריש או אחד מצאצאיו לרבות נינים ונכדים או בן זוגו של הצאצא. נוסף על כך על המוריש בטרם פטירתו להיות הבעלים רק של דירת מגורים אחת. קיום הזכאות נבחנת במועד המכירה ולא בעת הפטירה.

3) החזר מס שבח מיוחד.
תושב במדינת ישראל זכאי לדרוש החזר מס שבח עקב מכירת דירה נוספת, במקרה שמכר כבר לפני יותר משנה את הנכס שלו, ושרכש בשנה שקדמה למכירה הנוכחית, או ירכוש שנה לאחר מכן דירה בישראל בסכום השווה לשלושה רבעים משווי שתי הדירות שמכר, וששווי שתי הדירות הנמכרות לא עולה על כ- 1.5 מיליון שקלים. במידה ושווי שתי הדירות עובר את הסכום הזה, לא יתאפשר החזר מס שבח מיוחד זה לגבי הסכום שמעל התקרה. במידה ושווי שתי הדירות עולה על כ- 2.5 מיליון שקלים לא יתאפשר קבלת החזר מס שבח מלא ולא חלקי.

4) מכירת דירה יחידה.
במקרה מסוים אפשר לבקש החזר מס שבח במידה ולמוכר לא היו לפחות שתי דירות בבעלותו בבת אחת, וזוהי דירתו היחידה בישראל, יתרה מזאת שלא מכר שנה וחצי קודם לכן דירה אחרתושהנכס הנמכר לא חלק מדירה שבבעלותו של המוכר מתחת לעשרים וחמישה אחוז ממנה.

5) החזר מס שבח עקב דירה שהתקבלה בירושה.
קיימת אופציה לדרוש החזר מס שבח בגין מכירת דירת המגורים ,ובמכירת דירה נוספת אחרת שהוענקה בירושה בלי תקופת המתנה . על כן יש לבדוק את התנאי שאם המוריש היה בעודו בחיים והיה מעוניין למכור את הדירה שהוריש, היה זכאי לקבל החזר מס שבח על דירתו. במידה והמוריש לא עומד בתנאי זה, אין ברירה אלא להמתין ולחכות את התקופה הנקובה בחוק בנוגע לארבע שנים למכירת הדירה, אחרת זו תחויב במס.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

החזר מס שבח
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!