רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998

קבלו ייעוץ ראשוני מאת
רואה חשבון!שם : טלפון : עיר :
כתבות בנושאי ראיית חשבון
ייעוץ מס
הנהלת חשבונות לחברות
רישום חברה בע"מ
תיאום מס
פתיחת עוסק מורשה
דו"ח שנתי מס הכנסה
רואה חשבון באר שבע

נייד : 050-4988998
רואה חשבון בנתניה רוצים לדעת איך פותחים עוסק מורשה או איך פותחים תיק בביטוח לאומי או איך פותחים תיק ברשויות המס אז הגעתם למקום הנכון ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

דו"ח שנתי מס הכנסה

כיצד יש להגיש דו"ח שנתי מס הכנסה?

דו"ח שנתי מס הכנסה הוא למעשה דו"ח אשר מכיל בתוכו מידע לגבי כל ההוצאות וההכנסות של עסק מסוים במשך שנה אחת. במשך השנה חלה החובה על בעל העסק להעביר דיווח אודות כל הכנסותיו וכן הוצאותיו של העסק באופן ברור כל חודשיים, אך לעיתים ישנם תשלומים שלא תמיד עסקים מדווחים עליהם סיבות שונות רבות, בעקבות זאת מס הכנסה מפציר בתוקף לצרף בנוסף לדוחות הדו-חודשיים, דו"ח שנתי מקיף.

לאחר שהביטו במס הכנסה בדוחות השונים וחשבו את הסכום הכולל הסופי, זאת אומרת מתוך הסכום הכולל גוזרים את הסכום שיעבור למס ההכנסה. מהסיבה הפשוטה שמעסיקים משלמים מקדמות למס הכנסה בדוחות הדו חודשיים, ובמקרה ופתאום מתברר שהיה והסכום הכולל יוצא הרבה יותר גבוה ממצבור הדוחות, מוכרך בעל העסק לשלם את ההפרש שהתקבל מכך, לעומת זאת היה והסכום הכולל התקבל בסוף קטן יותר ממה שבעל העסק דאג כבר להפריש במקדמות, הוא יכול לבקש לקבל הסכום הכספי שנוצר מפרש זה.

מה עליכם לציין בעת הגשת דו"ח שנתי מס הכנסה?

דו"ח שנתי מס הכנסה חייב לפרט נתונים חשובים כדלקמן: דו"ח אודות רווח או הפסד, דו"ח אודות תיאום מס, טופסי 106, מתן אישור הפקדות בקרן הפנסיה, קרן השתלמות, ביטוח מנהלים, ביטוח פנסיה, אישורים בגין תשלומי ביטוח לאומי, במידה והעסק מעביר תרומות עליו למסור אישורים המעידים על כך, אישור ניכוי מס במקור, אישור מהבנק בנוגע לרווחים בשוק ההון וכולי.שימו לב שקיימות מספר סיבות בהם ישנה אופציה לדרוש החזר מס בזמן היותכם ממלאים דו"ח שנתי מס הכנסה כגון: לבוש מקצועי, אחזקת רכב, אש"ל, כיבוד בבית עסק, נסיעות עבודה לחו"ל וכדומה.

אילו יתרונות בייעוץ רואה חשבון קיימות כאשר הנכם עומדים להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה?

רואה חשבון מנוסה ובקיא בנושא הדוחות והמיסוי, ייבחן את הדוח השנתי למס הכנסה בקפידה יתרה בעבור העצמאי ויעביר אותו בזריזות אל משרדי מס הכנסה בעזרת רשת האינטרנט, יתרה מזאת רואה החשבון יסייע בהגשת דו"ח שנתי מס הכנסה על ידי מניעת טעויות בעת מילוי הדו"ח. נוסף על כך יבדוק שגיאות שעלולות להיווצר בהקלדת הדו"ח המתבצעת בידי פקיד המס.

במקרים בהם לא הוגש דו"ח שנתי מס הכנסה, זוהי כמובן עבירה פלילית חמורה, דבר העלול להוביל לקבלת קנסות כבדים ולעיתים גם כתבי אישום בפני בית משפט. נקודה נוספת היא שקיימת אופציה בפני מס הכנסה להעריך ולהחליט מה גובה השומה. בדרך כלל אין ספק שזוהי תהיה קביעה שבהחלט אינה תעשה חסד עם המציאות אשר תפגע לגמרי בנישום.נוסף על כך רואה חשבון המכיר ועבר את הסוגיות הללו יגיש עבורך דוחות אופטימאליים לרשויות, שתוצאתם יהיו תשלום מס מזערי, וכמו כן ימנע תשלום מקדמות גבוהות ממה שמתבקש בצורה שוטפת, ואף ידאג להבטחת העברת התשלומים הנחוצים למוסדות השונים, ובמקביל למוסד הביטוח לאומי, שזהו דבר משמעותי בשביל ביטחונם הסוציאלי של הנישום ומשפחתו.

לאור עובדה זו ישנה מהות חשובה לפנייה לרואה חשבון כמה שיותר מוקדם.אחרי הכול הגשת דו"ח שנתי מס הכנסה היא בגדר חובה בחוק, ויתרונה המשמעותי הוא בכך שישנה אפשרות לגלות פתאום כסף שלו הנכם זכאים וכמובן לדרוש לקבלו חזרה.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

דוח שנתי מס הכנסה - רואה חשבון
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!