רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

דו"ח שנתי למס הכנסה

הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה

דו"ח שנתי למס הכנסה מהווה דו"ח שמאגד בתוכו את כל נתוני ההוצאות וההכנסות של עסק בשנה אחת. במשך השנה, מחויב בעל העסק לתת דיווח בכל הנוגע להכנסותיו והוצאותיו של העסק בצורה דו חודשית, לעומת זאת לפעמים קיימים תשלומים שאינם באים לידי ביטוי ואינם מדווחים מכל מיני סיבות שונות, לשם כך מס הכנסה מבקש לצרף בנוסף לדוחות הדו-חודשיים, דו"ח שנתי מפורט.אחרי שכבר במס הכנסה עיינו בכל הדוחות והגיעו לסכום הכולל הסופי, מתוך הסכום הכולל גוזרים את הסכום שיעבור למס ההכנסה. הואיל ומעסיקים משלמים מקדמות למס הכנסה בדוחות הדו חודשיים, במידה והסכום הכולל יוצא רב יותר ממצבור הדוחות, חובתו של בעל העסק לשלם את הפער שנוצר, אולם במידה והסכום הכולל יוצא קטן יותר ממה שבעל העסק כבר הפריש במקדמות, הוא רשאי לדרוש לקבל את סכום ההפרש.

מה כוללת הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה?

דו"ח שנתי למס הכנסה צריך להכיל כמה פרטים כמו: דו"ח אודות רווח או הפסד, דו"ח אודות תאום מס, טופסי 106, מתן אישור הפקדות בקרן הפנסיה, קרן השתלמות, ביטוח מנהלים, ביטוח פנסיה, אישורים בנוגע לתשלומי ביטוח לאומי, במקרה של תרומות יש להגיש אישורים על כך, אישור ניכוי מס במקור, אישור מהבנק בנוגע לרווחים בשוק ההון וכיוצא בזה.

לעומת זאת ישנם מספר אלמנטים בהם ניתן לקבל החזר מס בעת מילוי דו"ח שנתי למס הכנסה כמו למשל: לבוש מקצועי, אחזקת רכב, אש"ל, כיבוד בבית עסק, נסיעות עבודה לחו"ל וכדומה.

מהם היתרונות בפניה לקבלת שירותי רואה חשבון בעת הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה?

רואה חשבון מיומן ובעל ניסיון בתחום הדוחות והמיסוי, יבקר ויערוך את הדוח השנתי בעבור העצמאי וימסור אותו אל מס הכנסה בצורה מקוונת, נוסף על כך רואה החשבון יעזור בהגשת דו"ח שנתי למס הכנסה בכך שימנע כל מיני טעויות בעת מילוי הדו"ח. כמו כן ימנע טעויות שיכולות לקרות בזמן הקלדת הדו"ח על ידי פקיד מס.

במידה ולא הוגש דו"ח שנתי למס הכנסה מדובר בעבירה פלילית לכל דבר, מעשה העלול לגרור קנסות ובמקרים מסוימים גם כתבי אישום בבית משפט. נוסף על כך באפשרות מס ההכנסה להעריך ולהחליט מה גובה השומה. באופן כללי אין ספק שזוהי תהיה קביעה שלא תעשה חסד עם המציאות האמיתית אשר תפגע בנישום.

יתרה מזאת רואה החשבון המומחה בתחום יגיש עבור העצמאי דוחות אופטימאליים לרשויות, שתוצאתם תשלום מס מינימלי, ואף מניעה של תשלום מקדמות גבוהות מהנדרש בצורה שוטפת, והבטחת העברת התשלומים הנחוצים למוסדות השונים, ובין היתר למוסד הביטוח לאומי, שזהו דבר משמעותי לצורך בטחונם הסוציאלי של הנישום ומשפחתו. לשם כך קיימת משמעות רבה לפנייה לרואה חשבון כמה שיותר מוקדם.

בסופו של דבר הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה היא חובה, ויש לה גם יתרון, בכך שקיימת אפשרות והנכם זכאים להחזרי מס שלא הייתם מודעים להם, ולכן תהיו רשאים לדרוש את המגיע לכם.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

דוח שנתי למס הכנסה
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!