רואה חשבון אודות צור קשר
רואה חשבון
ייעוץ טלפוני : 050-4988998
פתיחת תיק ברשויות המס על ידי רואה חשבון מקצועי ומנוסה - איך פותחים עוסק מורשה
פתיחת תיקים ברשויות המס!
שירותי הנהלת חשבונות!
הכנה והנפקת משכורות לעובדים!
הגשת דוחות שנתיים!
הכנת דו"ח הצהרת הון!
החזרי מס לשכירים!
יצירת קשר עם רואה חשבון

דו"ח מקוון למס הכנסה

אז מהו למעשה דו"ח מקוון למס הכנסה?

החל מתחיל שנת 2008, ובכפוף לתיקון 161 לפקודת מס הכנסה, מחובתו של כל יחיד החייב בהגשת דו"ח שנתי למס הכנסה, לבצע את שילחת הדו"ח השתי כדו"ח מקוון למס הכנסה. אך במקרים מסוימים בשנת 2008 עדיין הייתה קיימת אפשרות להגיש את הדו"ח בצורה ידנית. אופציה זו כבר אינה תקפה לגבי שליחת דו"ח למס הכנסה בשנת 2010.

בימנו חל שינוי על אופן ההגשה של דוחות למס הכנסה. השינוי העיקרי התרחש בכך שכעת יש להגיש דו"ח מקוון למס הכנסה אודות עסקאות שהתרחשו. דו"ח מקוון למס הכנסה יכול להתבצע בשתי דרכים: דרך אחת היא באמצעות האינטרנט ודרך שנייה באמצעות שידור על ידי מערכת המחשב של רשות המיסים (שע"מ) בעזרת מייצגים כמו רואי חשבון, יועצי מס וכיוצא בזה שהנם מחוברים למחשב משרד האוצר באופן ישיר.

בסיום תהליך שליחת דו"ח מקוון למס הכנסה עליכם להדפיס את הטופס שהופק מהיישום, לחתום עליו ולהוסיף את כל המסמכים הדרושים ואז למסור אותו למשרדי מס הכנסה. תאריך ההגשה האחרון להגשת דוחות לעצמאים הוא 30.6.2010. נקודה חשובה היא שאי הגשת דו"ח מקוון למס הכנסה כנדרש מהווה עבירה פלילית לכל דבר.

מה הצורך בדו"ח מקוון למס הכנסה?

מטרת הדו"ח המקוון למס הכנסה בא למנוע הצגת חשבוניות פיקטיביות והן ליצור מאגר מידע. דו"ח זה מוגש בצורה חופשית און ליין והוא כולל מידע אודות עסקאות ועצומות שנכללו באותה תקופת דיווח. חובת הדיווח חלה על כל האוכלוסיות השונות.

נוסף על כך ועדת הכספים של הכנסת נתנה אור ירוק לתקנות מס הכנסה המעניקות פטור מהגשת דו"ח מקוון למס הכנסה ליחידים אשר הכנסתם השנתית הכוללת וגם הכנסת בן זוגם מעסק, מחקלאות, ממשלח יד, ומעבודה שלא עולה על 75 אלף שקלים לכל אחד, ואם ההכנסה השנתית החייבת של אחד מהם לא עולה על 75 אלף שקלים ואם ישנו בן זוג, הכנסתם החייבת של בני הזוג לא עולה על 150,000שקלים, כל זאת כפוף לתקנות. הן נקבע פטור מחובת דווח ליחיד שהוא ובן זוגו הגיעו לגיל פרישה. דו"ח מקוון למס הכנסה גם שלהקלות אלו אינם תקפים לגבי מי שהוא בעל שליטה לפי הגדרתו בפקודת מס הכנסה.

יש לציין כי גם אוכלוסיות מיוחדות זוכות לפטור משליחת דו"ח מקוון למס הכנסה זאת בהתאם לקריטריונים בנוגע למצבם הכלכלי, הבריאותי וכיוצא בזה. הפטור לא ימומש על מי שהגיש תביעה על מנת לקבל מענק מס הכנסה שלילי. על פי ההסמכה האמורה ובכפוף לעיבודים שנערכו ברשות הוחלט לפטור מדו"ח מקוון למס הכנסה את אוכלוסיות אלו.

חשוב לזכור כי הקלה זו פוטרת את האוכלוסיות שנקבעו מחובת הגשת דו"ח מקוון למס הכנסה ואינה פוטרת מחובת ההגשה של הדו"ח השנתי כעולה מפקודת מס הכנסה.

לקבלת שירות ממשרד רואה חשבון הקרוב לאזור המגורים נייד : 050-4988998

דואר אלקטרוני : webon@webon.org.il

דוח מקוון מס הכנסה
★ ★ ★ ★ ★
NaN/5 הצבעות  0
חלש מעולה


מלאו פרטים בטופס בצד שמאל ותקבלו ייעוץ ראשוני לעסק ללא עלות!